شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

آغاز زندگی در بلوچستان

آغاز زندگی در بلوچستان

در اواخر عهد چهارم زمين شناسى به تدريج شرايط اقليمى مناسب براى زيست انسان در كره زمين فراهم گرديد و بنا به عقيده دانشمندان، انسانها در دوران چهارم و بعد از دوران يخبندان در روى زمين پيدا شده ‏اند. سابقه حيات انسانى به عقيده نژاد شناسان و فسيل شناسان به حدود 500 هزارسال پيش از ميلاد مى‏رسد، اما با تحقيقات معلوم شده است كه اين آثار بدست آمده توسط محققان مربوط به بشر نيست بلكه مربوط به ميمون‏هايى زيرك و باهوش بوده كه در آن دوران مى‏زيسته ‏اند.
به عقيده برخى از پژوهشگران، منشأ ظهور انسانهاى اوليه در آفريقا بوده است. فرضيه مهاجرت انسان از آفريقا به سرزمين‏هاى ديگر از نظرات باستان‏شناسان است و به نظر آنان بلوچستان در مسير مهاجرت انسان از آفريقا به آسياى جنوب‏ شرقى قرار داشته و بدين صورت انسانهايى در آن استقرار يافته ‏اند و براساس كاوشهاى باستان‏شناسى در اين منطقه، نه تنها ابزار اوليه آن دوره بلكه بقاياى انسان‏هاى آن دوران نيز يافت شده است.
كناره ‏ها و سواحل درياى مكران (عمان) كه امروزه در زيرآب قرار دارند، در دوران يخبندان جزو خشكى بوده ‏اند و به نظر فليپ اسميت باستان شناس اين سواحل شايد محل زندگى گروههاى انسانى در دوران پارينه سنگى بوده ‏اند. با وجود آنكه تحقيقات جامعى در زمينه ‏شناسايى اين منطقه بصورت علمى صورت نگرفته، مى‏توان گفت كه نشانه‏ هايى از دوران قديم استقرار انسان در اين ناحيه وجود دارد.

 

منبع اصلی

دسته ها: ایرانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.